• Z niebytu do... tytułów mistrza

Rok 2011 bez wątpienia zalega kamieniem milowym w dziejach piłkarskiej drużyny wileńskiej „Polonii". A to dlatego, że zdobyła ona historyczny awans do ogólnolitewskiej I ligi.
    W 17 spotkaniach południowej strefy II ligi mistrzostw Litwy (12 zwycięstw, 4 remisy i 1 porażka) zdobyła ona 40 pkt., co zapewniło jej pierwszą lokatę.

• Strzelectwo

Strzelectwo to sport dla spokojnych i opanowanych ludzi. Kształtuje osobowość i siłę charakteru. Występuje jako osobna dyscyplina, ale jest też nieodłączną częścią biathlonu. Jak nauczyć się trafiać w dziesiątkę, która na tarczy ma tylko 0,5 mm średnicy?

• Licencja I ligi dla KS Polonia!

Są dobre wieści dla miłośników polskiej piłki nożnej na Litwie. Decyzją władz Litewskiej Federacji Piłki Nożnej Klubowi Sportowemu Polonia z Wilna przyznano licencję pierwszoligową.

• Piłeczki „taniec" na zielonych stołach

Co jest takiego w tenisie stołowym co przyciąga do niego niemal wszystkich młodych ludzi? Tenis stołowy doskonali szybkość, moc i antycypację. Jest to najszybszy sport, gdzie po mocnym uderzeniu piłka leci z prędkością około 200 km/godzinę i ma być odebrana na przestrzeni 2-6 metrów. Czas między uderzeniami wynosi około 0.3-0.5 sekundy.

• Siatkówka

Bo jest sportem dla inteligentnych. Trzeba w tej grze myśleć i to nie jest na zasadzie „bij -zabij”, „biegnij, kopnij”, tylko tutaj trzeba pomyśleć. Każda akcja musi być przemyślaną i nie ma tak, jak w piłce nożnej, że można wykonać 40 strzałów na bramkę i ten najbardziej przypadkowy wpadnie do bramki i jest się bohaterem. Tutaj 40 razy uderzy się poza boisko i się przegrywa mecz. Tutaj trzeba o każdy punkt walczyć i o każdy punkt „gryźć parkiet” ze wszystkich sił. Tutaj trzeba zawsze dawać z siebie wszystko.
    Sebastian Świderski – siatkarz, reprezentant Polski, wicemistrz świata.

Osłabiona Polonia poległa nad morzem

Mecz z FK Palanga zakończył się wynikiem 4:2 (2:1) na niekorzyść drużyny z Wilna.

Na XXIV kolejki do Połągi Polonia wyjechała w bardzo "odchudzonym" składzie, ponieważ po meczu IV etapu Pucharu LFF "Druskininkų Hermis" aż trzech piłkarzy podstawowej jedenastki musiało pozostać w Wilnie. Swoją szansę wykazać się otrzymali tacy piłkarze jak Andrzej Wilkicki, Jevgenij Rybakov i Anton Slazhanikin.

Na stadionie miejskim w Połądze miejscowa drużyna czekała na wilnian bardzo zmotywowana. Mimo, iż drużyna jest jednoznacznym autsajderem rozgrywek, to ona rozdawała kartki w tym spotkaniu. W pierwszej połowie padły trzy bramki i wszystkie w okresie 4 minut. Strzelanina rozpoczęła się w 18 minucie, kiedy do bramki Egidijusa Žagarasa trafił Andrius Paulauskas. Wilnianie nie opuścili rąk i rzucili do odrabiania strat, co poskutkowało zdobyciem wyrównującej bramki przez Pawła Stempkowskiego (21 minuta), który sprawował funkcję kapitana pod nieobecność Jarka Borawskiego. Radość piłkarzy Polonii nie trwała długo, bo już w pierwszym ataku po wznowieniu gry FK Palanga znów wyrwała się na prowadzenie i znów na listę strzelców wpisał się Andrius Paulauskas (22 minuta).

Na początku drugiej połowy, po samym wznowieniu gry Polonia udowodniła, iż mimo licznych osłabień powalczy o punkty w tym meczu. Zmaterializował to Anton Slazhanikin, który w 47 minucie wyrównał wynik spotkania. Gra toczyła się o każdy metr boiska i o każdą piłkę, lecz po trochę Polonia zaczęła tracić inicjatywę i w 74 minucie straciła trzeciego gola. Tym razem w ekipie gospodarzy popisał się Algimantas Bačianskis. Pod koniec meczu hat-tricka dopiął Andrius Paulauskas. Bezbłędnie zrealizował rzut karny po faulu Jevgenija Rybakova. 4:2- z takim wynikiem piłkarze wracają do stolicy i rozpoczynaja przygotowania do bardzo ważnego wyjazdu do Poniewieża, gdzie zmierzą się z miejscową Baltiją, która w tablicy plasuje się pozycję wyżej i ma tylko 3 punkty więcej od Polonii. Drużyna z pomorza, FK Palanga, w taki sposób zdobyła swoje pierwsze punkty na plus, ponieważ sezon rozpoczynała z 6 ujemnymi "oczkami".

Podstawowa statyska meczu:

Palanga (Połąga) - Polonia (Wilno) 4:2 (2:1)

Sędzia - G.Kuzavas (Kowno), 50 widzów
Bramki: 18, 22 min. A.Paulauskas, 74 min. A.Bačianskis, 89 min. A.Paulauskas (11m.) (Palanga); 21 min. P.Stempkowski, 47 min. A.Slazhanikin (Polonia)
Żółte: 58 min. E.Sinkewicz, 88 min. J.Rybakovas (Polonia)