• Z niebytu do... tytułów mistrza

Rok 2011 bez wątpienia zalega kamieniem milowym w dziejach piłkarskiej drużyny wileńskiej „Polonii". A to dlatego, że zdobyła ona historyczny awans do ogólnolitewskiej I ligi.
    W 17 spotkaniach południowej strefy II ligi mistrzostw Litwy (12 zwycięstw, 4 remisy i 1 porażka) zdobyła ona 40 pkt., co zapewniło jej pierwszą lokatę.

• Strzelectwo

Strzelectwo to sport dla spokojnych i opanowanych ludzi. Kształtuje osobowość i siłę charakteru. Występuje jako osobna dyscyplina, ale jest też nieodłączną częścią biathlonu. Jak nauczyć się trafiać w dziesiątkę, która na tarczy ma tylko 0,5 mm średnicy?

• Licencja I ligi dla KS Polonia!

Są dobre wieści dla miłośników polskiej piłki nożnej na Litwie. Decyzją władz Litewskiej Federacji Piłki Nożnej Klubowi Sportowemu Polonia z Wilna przyznano licencję pierwszoligową.

• Piłeczki „taniec" na zielonych stołach

Co jest takiego w tenisie stołowym co przyciąga do niego niemal wszystkich młodych ludzi? Tenis stołowy doskonali szybkość, moc i antycypację. Jest to najszybszy sport, gdzie po mocnym uderzeniu piłka leci z prędkością około 200 km/godzinę i ma być odebrana na przestrzeni 2-6 metrów. Czas między uderzeniami wynosi około 0.3-0.5 sekundy.

• Siatkówka

Bo jest sportem dla inteligentnych. Trzeba w tej grze myśleć i to nie jest na zasadzie „bij -zabij”, „biegnij, kopnij”, tylko tutaj trzeba pomyśleć. Każda akcja musi być przemyślaną i nie ma tak, jak w piłce nożnej, że można wykonać 40 strzałów na bramkę i ten najbardziej przypadkowy wpadnie do bramki i jest się bohaterem. Tutaj 40 razy uderzy się poza boisko i się przegrywa mecz. Tutaj trzeba o każdy punkt walczyć i o każdy punkt „gryźć parkiet” ze wszystkich sił. Tutaj trzeba zawsze dawać z siebie wszystko.
    Sebastian Świderski – siatkarz, reprezentant Polski, wicemistrz świata.

Porażka w Kozłowej Rudzie

Dnia 16 czerwca w meczu X kolejki ligi LFPN drużyna piłkarska Klubu Sportowego Polonia na wyjeździe przegrała z miejscową ekipą "Šilas".

Mecz rozpoczął się równo w południe i już na pierwszą bramkę kibice lokalnej drużyny nie musieli długo czekać. W 18 min. Mačežinskas dał prowadzenie "Šilas". Po stracie bramki Polnia rzuciła się do odrabiania strat, jednak dość szybko bramkarz wilnian musiał po raz drugi wyciągiwać piłkę z siatki- tym razem na listę strzelców zapisał się Edvinas Stonkus, który w końcu został wybrany Piłkarzem Meczu. Przez pozostałe 20 minut pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, 2:0.

Po wznowieniu gry do ataku rzuciła się Polonia, chociaż wszystkie zagrożenia przy bramce gospodarzy skutecznie niwelowała ich obrona. W 57 min. trener Polonii, Wiktor Filipowicz, zdecydował się na pierwszą zmianę, Elvisa Daraškevičiusa zmienił Giorgi Odishvili. Zmiana jednak nie pomogła przejąć inicjatywę gry, ponieważ w 64 minucie po faulu Daniela Sadowskiego (żółta kartka) sędzia wskazał na wapno. Z 11 metrów nie pomylił się 27 numer "Šilasa" Samusiovas, który sześć minut później nie zmarnował kolejnej okazji z rzutu karnego.0:4. Taki wynik utrzymał się do końca meczu. Mimo licznych zmian (Jadewicz zmienił Sadowskiego, Tamarin- Miliškevičiusa, a Sidorov- Kuncevičiusa) Polonii nie udało się stworzyć okazji, która zakończyłaby się bramką.

Polonia Wilno z Kozłowej Rudy wraca z pustymi rękoma, ale zachowuje 9 pozycję w tabeli. Kolejny, a zarazem ostatni I rundy, mecz rozegramy na najbardziej dalekim wyjeździe w sezonie- w Kłajpedzie. Kłajpedzki Granitas jest wiceliderem ligi, więc spotkanie będzie bardzo trudne, chociaż nie tracimy nadziei!

"Šilas" Kozłowa Ruda 4:0 (2:0) Polonia Wilno

Bramki: Mačežinkas (18min); Stonkus (25min.); Samusiovas (64 i 70min.)

Kartki: "Šilas": Veikutis; Mačežinskas; Sutkus. Polonia: Stempkowski; Sadowski.

Sędzia: Dainius Bisigirskas. Widzów 250.